Příběhy – Terka & Setr & Vida

Tentokrát povídala Terka Urbánková, která už k nám vzala dva své miláčky – La Vida a Setr Slew.

Kurz mění nejen koně, ale i lidi

– Popiš nám trochu sebe a svého koně, co děláte, čemu se věnujete, jací jste povahově, co vám jde a co vám nejde 

“Kůň je odrazem svého pána” a “ jaký pán, takový kůň” . Já a můj kůň jsme toho důkazem. Vlastním dvacetiletého anglického plnokrevníka jménem Setr Slew. Známe se deset let a když jsem si na něj poprvé sedla, tak nějak jsem tušila, že je to on. Ne vždy to bylo jednoduché, ale všechno za to stalo. Pomohl mi získat licenci, skákal se mnou několik sezon na ofi parkurech a téměř každé závody mě vozil na čestném kolečku. Setřík je takový posera, citlivka a hypochondr – po paničce  každopádně nejvíce si vážím našeho vztahu, je to něco co bych přála každému, aby se svým koněm zažil. Momentálně si užíváme důchod a litame na nákrčáku po loukach 

40929051_2208364105849814_6750923260499591168_n

– Na kterém kurzu si byla, kde a jak ses o kurzu dozvěděla a proč ses rozhodla přijet?

Jela jsem se Setrem na úplně první kurz, který holky uspořádaly – červenec 2017. Kamarádka Irča mi napsala, že bychom mohly jet a zažít něco nového s našimi koňmi. Neváhala jsem, jsem pro každou novou zkušenost. Chtěla jsem pro sebe i koně nějakou změnu. Tento rok jsem vzala v červenci naposledy Setra a na podzim byla změna a vytáhla jsem mladou kobylku Vidu, kterou obsedam, věděla jsem, že nám to společně dá hrozně moc.

– Jaká byla Tvá očekávání a na kolik se splnila?

Když jsem jela úplně poprvé, tak jsem očekávala, že si užiju příjemný týden se svým koněm, budeme mít konečně čas jen na sebe a ještě víc nás to sblíží. Také jsem chtěla poznat nové věci, zkusit si trail. Splnilo se to na 1000% – poznala jsem navíc úžasný lidi, Setr mě tak strašně překvapil a utvrdilo mě to v tom, že je to můj životní kůň. Byla jsem z toho nadšená celý další rok. S Vidou jsem tam jela už s tím, že vím, že odjedu nadšená. Je to mladý, tříletý kůň, nové prostředí pro ni bylo jen přínosem, zkusila si hodně novych věcí, holky nám ukázaly cestu, kterou se vydat. Přesto, že vím jak moc je šikovná a ochotna, tak mě dojala. Fungovala neuvěřitelně, všechno chápala a moc se snažila. Velmi nám to pomohlo se sblížit 

– Jaký měl kurz dlouhodobý efekt na Tebe a Tvého koně? Je něco, co se změnilo natrvalo? Například nový směr, kterým jste se vydali?

U Setra se změnila jedna zásadní věc. I když je to největší miláček na světě ( a on to moc dobře ví), tak mu nemohu ustupovat, když se mu něco nechce. U Vidy se toho hodně změnilo co se týče ježdění. Odjela jsem s úplně jiným koněm, doma to stále funguje, držím se rad holek z Hoštky a den co den se zlepšuje.

Kurz bych doporučila všem. Ať už lidem, kteří si chtějí od všeho odpočinout, užít si týden se svým koněm, něco nového poznat a naučit se. Tak i lidem, kteří se bojí, nemají jistotu v ježdění, ve svém koni, v sobě.

40758182_2208363265849898_2996483349662400512_n

– Komu bys doporučila se kurzu zúčastnit?

Kurz bych doporučila všem. Ať už lidem, kteří si chtějí od všeho odpočinout, užít si týden se svým koněm, něco nového poznat a naučit se. Tak i lidem, kteří se bojí, nemají jistotu v ježdění, ve svém koni, v sobě. Kurz mění nejen koně, ale i lidi.

– Je něco, co bys ráda vzkázala?

Snad jen – díky za Vás holky! Pokračujte v tom dál, něco takového tu totiž chybělo. Hoštka je pro mě srdcovka, budu na to vždy vzpomínat a pokaždé ráda přijedu. Není pro mě nic víc, než vidět mého koně šťastného a trávit čas s ním. Moc ho to bavilo. Jste skvělý!

Díky, Terko